Çin şirkətlərinin nümayəndələri Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında olublar
İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyi ilə Çinin “Ka Shui International Holdings Ltd.” şirkəti arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin yaradılması, sənaye parklarına investisiya yatırılması imkanları müzakirə edilib.
Çinin “Ka Shui International Holdings Ltd.” şirkətinin müşaviri, “Dragon Mining Resources Ltd.” şirkətinin direktoru Dano Çanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında görüş keçirilib.
Qonaqlara ölkəmizdə fəaliyyət göstərən sənaye zonaları, burada sahibkarlar üçün mövcud investisiya imkanları barədə məlumat verilib.
Sənaye zonalarının və “Ka Shui International Holdings Ltd.” şirkətinin təqdimatları nümayiş etdirilib.
Görüş çərçivəsində Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında fəaliyyət göstərən rezidentlərlə əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması, Sənaye Parkının ərazisində “Ka Shui International Holdings Ltd.” şirkəti tərəfindən Maqnezium istehsalı layihəsinin həyata keçirilməsi imkanları müzakirə edilib.
Sonda qonaqlar Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında görülmüş işlərlə, Sənaye Parkının rezidenti “Baku Non Ferrous and Foundry Company” MMC-nin fəaliyyəti ilə tanış olublar.

- Representatives of Chinese companies visited the Sumgait Chemical Industrial Park
Enhancing cooperation relations and investment opportunities in industrial parks were discussed between Economic Zones Development Agency and Chinese “Ka Shui International Holding Ltd.”
A meeting was held in the Sumgait Chemical Industrial Park with the delegation led by Dano Chan, advisor to the Chinese “Ka Shui International Holdings Ltd.” company, the director of “Dragon Mining Resources Ltd.” company.
The guests were informed about the industrial zones operating in our country and the favourable investment opportunities for entrepreneurs.
The presentations of Industrial zones and "Ka Shui International Holdings Ltd." company were shown.
Within the framework of the meeting, establishment of cooperation relations with residents of the Sumgait Chemical Industrial Park, the possibility of implementing the Magnesium production project by the "Ka Shui International Holdings Ltd." company was discussed.
In the end, the guests got acquainted with the work done in Sumgayit Chemical Industrial Park, the activities of "Baku Non Ferrous and Foundry Company" LLC, a resident of the Industrial Park.