Çin şirkətlərinin nümayəndələri Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında olublar
İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyi ilə Çinin “Ka Shui International Holdings Ltd.” şirkəti arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin yaradılması, sənaye parklarına investisiya yatırılması imkanları müzakirə edilib.
Çinin “Ka Shui International Holdings Ltd.” şirkətinin müşaviri, “Dragon Mining Resources Ltd.” şirkətinin direktoru Dano Çanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında görüş keçirilib.
Qonaqlara ölkəmizdə fəaliyyət göstərən sənaye zonaları, burada sahibkarlar üçün mövcud investisiya imkanları barədə məlumat verilib.
Sənaye zonalarının və “Ka Shui International Holdings Ltd.” şirkətinin təqdimatları nümayiş etdirilib.
Görüş çərçivəsində Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında fəaliyyət göstərən rezidentlərlə əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması, Sənaye Parkının ərazisində “Ka Shui International Holdings Ltd.” şirkəti tərəfindən Maqnezium istehsalı layihəsinin həyata keçirilməsi imkanları müzakirə edilib.
Sonda qonaqlar Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında görülmüş işlərlə, Sənaye Parkının rezidenti “Baku Non Ferrous and Foundry Company” MMC-nin fəaliyyəti ilə tanış olublar.

- Представители китайских компаний посетили Сумгаитский Химический Промышленный Парк
Между Агентством Развития Экономических Зон и Китайской компанией “Ka Shui International Holdings Ltd.” обсуждались вопросы создания кооперационных отношений, возможности инвестирования в промышленные парки.
В Сумгаитском Химическом Промышленном Парке состоялась встреча с делегацией во главе с директором Китайской компании “Dragon Mining Resources Ltd.” Дано Чан и компанией “Ka Shui International Holdings Ltd.”
Гости были проинформированы о действующих в нашей стране промышленных зонах и благопрятном инвестиционном климате для предпринимателей.
Были показаны презентации промышленных зон и компании “Ka Shui International Holdings Ltd.”
В рамках встречи были обсуждены возможности установления отношений сотрудничества с резидентами Сумгаитского Химического Промышленного Парка и реализация проекта по производству магния компанией “Ka Shui International Holdings Ltd.” на территории промышленного парка.
В завершение гости ознакомились с работой, проделанной в Сумгаитском Химическом Промышленном Парке, деятельностью ООО “Baku Non Ferrous and Foundry Company”, резидента Промышленного парка.