Asəf Səfəralı oğlu Nəsibov 1994-cü il fevralın 25-də Qazax rayonunun Qaymaqlı kəndində zəhmətkeş ailədə anadan olub və həmin kənddə orta təhsil alıb.
2011-2015-ci illərdə Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasında Kimya mühəndisliyi ixtisasına yiyələnib. 2015-2016-ci illərdə həqiqi hərbi xidmət keçib, 2016-ci ilin Aprel döyüşlərində iştirak edib. 2018-c ilin noyabrında İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “Sumqayıt Kimya Sənaye Parkı” MMC-də mütəxəssis və baş mütəxəssis vəzifələrində çalışıb. Könüllü olaraq cəbhəyə getmək üçün müraciət edən Asəf Nəsibov Vətən Müharibəsinin ilk günlərində hərbi xidmətə çağrılıb. Azərbaycan gəncinin millətinə, dövlətinə və torpağına bağlılığının bariz nümunəsi, vətənpərvərliyi ilə gələcək nəsillərə örnək olan Asəf Nəsibov Cəbrayıl, Qubadlı və Laçın rayonlarının işğaldan azad olunması uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak edib və 2020-ci ilin oktyabrın 29-da Qubadlı-Laçın istiqamətində gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına şəhid olub. Asəf Nəsibovun məzarı doğulub boya-başa çatdığı Qaymaqlı kənd qəbristanlığında yerləşir.
Asəf Nəsibov döyüşlərdə göstərdiyi igidlik və şücaətə görə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamları ilə aşağıdakı medallarla təltif edilib.

Nasibov Asaf Safarali oglu
Asaf Safarali oglu Nasibov was born on February 25, 1994 in the village of Gaymagli, Gazakh district, in a hard-working family, and received secondary education in that village.
In 2011-2015, he graduated from the Azerbaijan State Oil Academy with a degree in Chemical Engineering. He completed active military service in 2015-2016 and participated in the April 2016 battles. In November 2018, he worked as a specialist and chief specialist at "Sumgait Chemical Industrial Park" LLC which is under the Ministry of Economy. Asaf Nasibov, who volunteered to go to the front, was called up for military service in the first days of the Patriotic War. Asaf Nasibov, who is a clear example of the commitment of Azerbaijani youth to his nation, state and land, and who is an example to future generations with his patriotism, participated in the battles for the liberation of Jabrayil, Gubadli and Lachin regions from occupation, and was heroically martyred in the battles in the direction of Gubadli-Lachin on October 29. The grave of Asaf Nasibov is located in the Gaymagli village cemetery, where he was born and grew up.
Asaf Nasibov was awarded the following medals by the relevant decrees of the President of the Republic of Azerbaijan for his courage and bravery in battles: