Nəsibov Asəf Səfəralı oğlu
Asəf Səfəralı oğlu Nəsibov 1994-cü il fevralın 25-də Qazax rayonunun Qaymaqlı kəndində zəhmətkeş ailədə anadan olub və həmin kənddə orta təhsil alıb.
2011-2015-ci illərdə Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasında Kimya mühəndisliyi ixtisasına yiyələnib. 2015-2016-ci illərdə həqiqi hərbi xidmət keçib, 2016-ci ilin Aprel döyüşlərində iştirak edib. 2018-c ilin noyabrında İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “Sumqayıt Kimya Sənaye Parkı” MMC-də mütəxəssis və baş mütəxəssis vəzifələrində çalışıb. Könüllü olaraq cəbhəyə getmək üçün müraciət edən Asəf Nəsibov Vətən Müharibəsinin ilk günlərində hərbi xidmətə çağrılıb. Azərbaycan gəncinin millətinə, dövlətinə və torpağına bağlılığının bariz nümunəsi, vətənpərvərliyi ilə gələcək nəsillərə örnək olan Asəf Nəsibov Cəbrayıl, Qubadlı və Laçın rayonlarının işğaldan azad olunması uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak edib və 2020-ci ilin oktyabrın 29-da Qubadlı-Laçın istiqamətində gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına şəhid olub. Asəf Nəsibovun məzarı doğulub boya-başa çatdığı Qaymaqlı kənd qəbristanlığında yerləşir.
Asəf Nəsibov döyüşlərdə göstərdiyi igidlik və şücaətə görə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamları ilə aşağıdakı medallarla təltif edilib.

Насибов Асаф Сафарали оглы
Асаф Сафарали оглы Насибов родился 25 февраля 1994 года в селе Гаймаглы Газахского района в трудолюбивой семье, в этом же селе получил среднее образование.
В 2011-2015 годах окончил Азербайджанскую Государственную Нефтяную Академию по специальности «Инженер-химик». В 2015-2016 годах проходил действительную военную службу, участвовал в апрельских боях 2016 года. В ноябре 2018 года работал специалистом и главным специалистом в ООО «Сумгаитский Химический Промышленный Парк», который действует при Министерстве экономики. Ушедший добровольцем на фронт Асаф Насибов был призван на военную службу в первые дни Отечественной войны. Асаф Насибов, являющийся ярким примером преданности азербайджанской молодежи своему народу, государству и земле, а также примером для будущих поколений своим патриотизмом, участвовал в боях за освобождение Джебраильского, Губадлинского и Лачинского районов от оккупации и 29 октября героически погиб в боях на Губадлы-Лачинском направлении. Могила Асафа Насибова находится на кладбище села Гаймаглы, где он родился и вырос.
Соответствующими указами Президента Азербайджанской Республики Асаф Насибов награжден следующими медалями за мужество и отвагу в боях.